Filmy

Komedie romantyczne z Drew Barrymore - od 50 pierwszych randek po Męża mojej żony

Autor Agnieszka Sokołowska
Agnieszka Sokołowska21 sierpnia 20237 min
Komedie romantyczne z Drew Barrymore - od 50 pierwszych randek po Męża mojej żony

Komedie romantyczne to gatunek filmowy, który od lat cieszy się niesłabnącą popularnością. Widzowie chętnie oglądają lekkie i zabawne historie o poszukiwaniu miłości, pełne zaskakujących zwrotów akcji i wzruszających scen. Jedną z ulubionych aktorek tego gatunku jest niewątpliwie Drew Barrymore. Jej urocza aparycja, ciepły uśmiech i niezwykła charyzma sprawiają, że idealnie pasuje do ról w komediach romantycznych. Ma na swoim koncie role w kultowych już filmach takich jak "Męża mojej żony" czy "50 pierwszych randek".

Komedie romantyczne z Drew Barrymore - kariera odmalowana miłością

Rola w E.T. jako dziecko - aktorski debiut

Kariera Drew Barrymore rozpoczęła się bardzo wcześnie, bo już jako dziecko zagrała u boku E.T. w kultowym filmie Stevena Spielberga. Miała wtedy zaledwie 7 lat, ale od razu podbiła serca widzów swoją naturalną grą aktorską. Sceny z jej udziałem należą do najbardziej wzruszających w tym filmie.

Nastoletnia Drew w romansach - bunt i młodzieńcze marzenia

W okresie dorastania Drew Barrymore grała głównie w nastoletnich komediach romantycznych. Widać było w nich bunt młodej dziewczyny marzącej o miłości, która próbuje odnaleźć swoje miejsce na świecie. Filmy takie jak "Guncrazy" pokazują jej talent komediowy, ale też dramatyczny.

Wychodząc z cienia - walka z uzależnieniami i kreacje niezależnych kobiet

Okres dorastania nie był dla Barrymore łatwy. Zmagała się z uzależnieniami, ale zdołała wyjść z nich obronną ręką. W kolejnych filmach, jak "Klub szalonych dziewic", zaczęła grywać silne, niezależne kobiety. Pokazała, że potrafi poradzić sobie z trudnościami i ma ogromną siłę.

Początki kariery i miłosne inspiracje

U boku Adama Sandlera - komedie pomyłek pełne absurdu

Jednym z częstych partnerów Drew Barrymore na ekranie był Adam Sandler. Razem zagrali w kilku komediach pełnych absurdalnych sytuacji i zabawnych nieporozumień, jak chociażby kultowe "Zakochani złośliwi". Ich chemia na ekranie sprawiała, że te dość proste fabuły nabierały uroku.

Chemia z Hugh Grantem - urocze sceny i słodkie dialogi

Innym aktorem, z którym Barrymore tworzyła ekranową parę, był Hugh Grant. Ich wspólne sceny w takich filmach jak "Miłość na zamówienie" i "Czarujący kłamca" przepełnione były uroczym klimatem i zabawnymi dialogami, które przyciągały rzesze widzów do kin.

Po drugiej stronie kamery - reżyserowanie komedii romantycznych

Drew Barrymore spróbowała także swoich sił po drugiej stronie kamery, reżyserując udane komedie romantyczne, jak "Głowa pełna snów" z porywającą muzyką. Udowodniła, że ma talent nie tylko przed, ale i za kamerą.

Docenienie dojrzałości - dramaty obyczajowe z Barrymore

Wzruszająca opowieść rodzinna w Rodzince zastępczej

Choć kojarzona głównie z lekkimi komediami, Barrymore pokazała także swój talent dramatyczny. W poruszającym filmie "Rodzinka zastępcza" stworzyła wzruszającą kreację młodej matki zmagającej się z trudną sytuacją życiową.

Poruszająca rola alkoholiczki w Pijanych mężach

W "Pijanych mężach" Barrymore wcieliła się w postać alkoholiczki próbującej uporać się z nałogiem. Jej gra była niezwykle przekonująca i pokazywała ogromny talent aktorski.

Walka o dziecko w Nigdy nie mów nigdy

Dramatyczną rolę matki walczącej o prawo do wychowywania dziecka Barrymore zagrała z wielkim zaangażowaniem w filmie "Nigdy nie mów nigdy". Pokazała w niej swoją dojrzałość aktorską.

Świadomość wyborów - poszukiwanie szczęścia pomimo przeciwności

Komedie romantyczne z Drew Barrymore - od 50 pierwszych randek po Męża mojej żony

Miłość na odległość w Dzięki Bogu jest weekend

W komediodramacie "Dzięki Bogu jest weekend" Barrymore wcieliła się w kelnerkę zakochaną w bogatym mężczyźnie. Jej postać musiała walczyć o tę miłość mimo ogromnych różnic społecznych dzielących kochanków.

Przełamywanie schematów w Tak jest jak mówią

W "Tak jest jak mówią" Barrymore zagrała reporterkę próbującą przełamać stereotypy na temat singli. Jej bohaterka dążyła do szczęścia na własnych zasadach, wbrew powszechnym opiniom.

Droga do spełnienia marzeń w Nigdzie indziej

W komediodramacie "Nigdzie indziej" aktorka wcieliła się w dziewczynę, która mimo trudnej sytuacji życiowej nie rezygnuje ze swoich marzeń i walczy o ich spełnienie. Jej postać pokazała, że z determinacją można osiągnąć upragniony cel.

Kultowe komedie romantyczne z Drew Barrymore

Niezapomniana Męża mojej żony - klasyk w nowej odsłonie

Jedną z najsłynniejszych komedii romantycznych z udziałem Barrymore jest "Męża mojej żony". Aktorka w genialny sposób wcieliła się w postać młodej wdowy szukającej nowej miłości. Jej gra pełna emocji sprawiła, że ten remake klasyka stał się kultowy.

50 pierwszych randek - randkowy przebój z lat 2000.

"50 pierwszych randek" to prawdziwy hit lat 2000., opowiadający o redaktorce piszącej reportaż o speed-randkowaniu. Barrymore w tej roli stworzyła barwny i porywający portret silnej, niezależnej kobiety poszukującej miłości.

Co się zdarzyło w Las Vegas - niekonwencjonalna podróż po miłość

W komedii "Co się zdarzyło w Las Vegas" Barrymore wcieliła się w rozwiedzioną kobietę, która poznaje tajemniczego mężczyznę podczas szalonej podróży do Las Vegas. Ich pełna ciepłego humoru relacja rozwija się w niecodziennych okolicznościach.

Drew Barrymore ma zatem na swoim koncie całą gamę barwnych i porywających ról w filmach romantycznych, komediowych i dramatycznych. Jej niezwykła charyzma, wdzięk i talent sprawiają, że od lat jest jedną z ulubionych aktorek tego gatunku. Niezaprzeczalnie zasłużyła na miano królowej komedii romantycznej.

Podsumowanie

Drew Barrymore od lat cieszy się ogromną sympatią widzów i statusm królowej komedii romantycznej. Jej filmy trafiają w gusta publiki, dzięki czemu ma na swoim koncie role w produkcjach, które na stałe wpisały się do kanonu gatunku. Niezaprzeczalnie potrafi stworzyć na ekranie wyjątkową chemię z partnerem, a jej urocza charakterystyka sprawia, że postaci przez nią grane są autentyczne i pełne ciepła. Zarówno w lekkich komediach, jak i dramatycznych rolach Drew Barrymore prezentuje swój wielki talent aktorski, dlatego widzowie z niecierpliwością wypatrują każdej nowej produkcji z jej udziałem. Aktorka na stałe wpisała się już do historii komedii romantycznej.

Najczęstsze pytania

Kariera Drew Barrymore zaczęła się, gdy jako 7-letnia dziewczynka zagrała w kultowym filmie „E.T.” Stevena Spielberga. Jej naturalna, pełna ciepła gra podbiła serca widzów na całym świecie.

Najczęstszymi partnerami Drew Barrymore byli Adam Sandler i Hugh Grant. Ich wspólne produkcje należą do najbardziej kultowych komedii romantycznych w dorobku aktorki.

Barrymore zagrała m.in. w takich dramatycznych produkcjach jak „Rodzinka zastępcza”, „Pijani mężowie” czy „Nigdy nie mów nigdy”, gdzie wcieliła się w poruszające role matek i kobiet w trudnych sytuacjach życiowych.

Do kultowych komedii romantycznych z Barrymore zalicza się „Męża mojej żony”, „50 pierwszych randek” oraz „Co się zdarzyło w Las Vegas” – filmy, które na stałe wpisały się do kanonu gatunku.

Drew Barrymore zdobyła status królowej komedii romantycznej dzięki swojej wyjątkowej charyzmie, umiejętności kreowania ciepłych i autentycznych postaci oraz licznym kultowym już rolom w najlepszych filmach tego gatunku.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

  1. Praktyczne porady dotyczące tworzenia biżuterii z recyklingu
  2. Przepis na wegańskie ciasto bez pieczenia - zdrowe i smaczne
  3. Gulasz węgierski - przepis Ani Gotuje z papryką, jak ugotować
  4. Stylowa industrialna łazienka - jak urządzić wnętrze w tym klimacie?
  5. Chleb suche drożdże - szybki i prosty sposób na domowy chleb, pełen smaku
Autor Agnieszka Sokołowska
Agnieszka Sokołowska

Jestem miłośniczką dobrych historii i emocji, jakie niesie ze sobą świat kinematografii. Na mojej stronie znajdziecie recenzje najnowszych premier, ciekawostki ze świata rozrywki oraz głębsze analizy filmowych fabuł i postaci.

Udostępnij artykuł

Napisz komentarz

Polecane artykuły

Filmowe plenery: najpiękniejsze polskie zabytki w kinie
FilmyFilmowe plenery: najpiękniejsze polskie zabytki w kinie

Polska może poszczycić się bogatym dziedzictwem kulturowym, które od lat inspiruje twórców filmowych na całym świecie. Liczne zabytki stały się rozpoznawalnymi, filmowymi plenerami, przyciągając turystów spragnionych odkrywania ich piękna.