Lifestyle

Basen w Pałacu Kultury i Nauki - czy warto skorzystać z oferty?

Autor Agnieszka Sokołowska
Agnieszka Sokołowska25.10.20237 min.
 Basen w Pałacu Kultury i Nauki - czy warto skorzystać z oferty?

Pałac Kultury i Nauki to jeden z najbardziej rozpoznawalnych symboli Warszawy. Mieszczący się w samym sercu stolicy gmach od lat przyciąga turystów i mieszkańców stolicy swoją futurystyczną architekturą oraz bogatą ofertą kulturalno-rozrywkową. Jedną z ciekawszych atrakcji PKiN jest basen, z którego chętnie korzystają warszawiacy. Czy rzeczywiście jest to dobra propozycja na aktywny wypoczynek w centrum miasta?

Czy to dobra opcja na rekreację w centrum Warszawy?

Basen w Pałacu Kultury i Nauki z pewnością jest jedną z ciekawszych propozycji na spędzenie wolnego czasu w centrum stolicy. Przede wszystkim ze względu na doskonałą lokalizację - znajduje się w samym sercu Warszawy, tuż obok stacji metra Centrum. Do basenu łatwo dostać się zarówno komunikacją miejską, jak i samochodem. Dodatkowym atutem jest fakt, że jest to obiekt całoroczny - basen czynny jest przez cały rok.

Basen w PKiN to także doskonała alternatywa dla miejskich kąpielisk. W przeciwieństwie do odkrytych basenów, jest on znacznie czystszy i zdecydowanie mniej zatłoczony. Można tu w komfortowych warunkach popływać przez cały rok, niezależnie od panującej pogody. Dodatkowo w cenie biletu można korzystać z saun i zjeżdżalni.

W jaki sposób można korzystać z basenu w PKiN?

Basen w Pałacu Kultury oferuje szeroki wachlarz możliwości aktywnego wypoczynku. Do dyspozycji gości oddane są:

 • basen pływacki o długości 25 metrów z 6 torami
 • basen rekreacyjny
 • 2 zjeżdżalnie (60 i 90 metrowa)
 • 2 jacuzzi
 • sauny (sucha i parowa)

Basen przeznaczony jest zarówno dla osób indywidualnych, jak i grup zorganizowanych. Można korzystać z niego, wykupując pojedyncze wejścia lub karnety. Osoby początkujące mogą skorzystać z dostępnych lekcji pływania. Do dyspozycji najmłodszych gości jest brodzik z atrakcjami wodnymi.

Jakie atrakcje czekają na gości obok niecek basenowych?

Basen w PKiN to nie tylko możliwość aktywnego pływania, ale również szereg dodatkowych atrakcji. Do dyspozycji gości oddane są:

 • Zjeżdżalnia 60-metrowa, na której można rozwinąć prędkość do 40 km/h!
 • Zjeżdżalnia 90-metrowa z efektami świetlnymi i dźwiękowymi
 • hydromasaże
 • 2 jacuzzi
 • Sauny - do wyboru sauna sucha i parowa

Dla najmłodszych gości basenu przygotowano brodzik z licznymi atrakcjami - dzika rzeka, gejzery wodne i wiaderka. Starsze dzieci mogą korzystać z tzw. wanny do nauki pływania. Basen dysponuje również zapleczem rekreacyjnym z siłownią. Obok znajduje się bar, w którym można nabyć napoje i przekąski.

Ile kosztują bilety i karnety na basen w Pałacu Kultury?

 Basen w Pałacu Kultury i Nauki - czy warto skorzystać z oferty?

Ceny biletów i karnetów na basen w PKiN są dość przystępne, biorąc pod uwagę doskonałą lokalizację i bogatą infrastrukturę obiektu. Oto aktualny cennik (2022 r.):

 • Bilet normalny - 20 zł (ważny 120 minut)
 • Bilet ulgowy - 15 zł (ważny 120 minut)
 • Bilet rodzinny - 15 zł/os. (ważny 120 minut)
 • Karnet na 10 wejść normalny - 160 zł
 • Karnet na 10 wejść ulgowy - 120 zł

Dostępne są również tańsze bilety na korzystanie wyłącznie z saun lub na same zjeżdżalnie. Karnety obejmują pełen dostęp do wszystkich atrakcji basenu.

Jaki jest rozkład godzin otwarcia oraz zajęć na basenie PKiN?

Basen w Pałacu Kultury jest czynny 7 dni w tygodniu. Godziny otwarcia w poszczególne dni są następujące:

 • Poniedziałek - Piątek: 6:00 - 22:00
 • Sobota - Niedziela: 7:00 - 22:00

W tygodniu w godzinach 10:00 - 16:00 organizowane są zajęcia dla grup zorganizowanych, m.in. aqua aerobik oraz lekcje nauki pływania. Od poniedziałku do piątku w godz. 17:00 - 21:30 basen jest podzielony na 2 części - rekreacyjną i pływacką. Natomiast w weekendy można korzystać ze wszystkich atrakcji przez cały dzień.

Czy basen jest dostosowany do potrzeb dzieci i seniorów?

Basen w Pałacu Kultury z pewnością jest przyjazny zarówno dla najmłodszych, jak i dla seniorów. Na potrzeby dzieci przygotowano:

 • Brodzik z atrakcjami (gejzery, wiaderka, dzika rzeka)
 • Wannę do nauki pływania
 • Płytszy basen rekreacyjny (głębokość od 0,6 do 1,35 m)

Rodzice z małymi dziećmi mogą korzystać z szatni rodzinnych. Starsze dzieci mogą doskonalić swoje umiejętności pływackie na basenie sportowym pod okiem instruktorów.

Seniorzy z pewnością docenią klimatyzowaną temperaturę wody i powietrza, a także szerokie dojścia umożliwiające dostęp osobom z niepełnosprawnościami. Mogą aktywnie spędzić czas na basenie rekreacyjnym lub skorzystać z masaży w jacuzzi.

Jaka jest opinia warszawiaków na temat basenu w Pałacu Kultury?

Basen w Pałacu Kultury cieszy się bardzo dobrą opinią wśród warszawiaków. Użytkownicy chwalą przede wszystkim:

 • Doskonałą lokalizację w centrum miasta
 • Czystość wody i całego obiektu
 • Możliwość całorocznego korzystania
 • Różnorodność basenów i dodatkowych atrakcji (zjeżdżalnie, sauny, masaże)

Niekiedy klienci narzekają na dość wysokie ceny biletów oraz zbyt krótki czas korzystania z basenu (2 godziny). Mimo to jest to jeden z najchętniej odwiedzanych basenów w Warszawie.

Gdzie znajduje się basen i jak do niego trafić komunikacją miejską?

Basen zlokalizowany jest na 6. piętrze Pałacu Kultury i Nauki przy Placu Defilad 1 w centrum Warszawy. Najłatwiej dostać się do niego korzystając z:

 • Metra - najbliższa stacja Centrum (linie M1 i M2)
 • Tramwajów - przystanek Centrum przy PKiN
 • Autobusów - przystanki Pałac Kultury i Nauki oraz Emilii Plater

W samym Pałacu Kultury znajdują się parkingi, na których można zostawić samochód. Basen jest dobrze oznakowany, a dojście do niego zajmuje ok. 5-10 minut.

Podsumowując - basen w Pałacu Kultury i Nauki to zdecydowanie dobra opcja na spędzenie wolnego czasu w centrum Warszawy. Obiekt posiada nowoczesną infrastrukturę, jest czysty i dobrze utrzymany. Idealnie nadaje się zarówno do aktywnego pływania, jak i rekreacyjnego spędzania czasu z rodziną. Bilety można nabyć na miejscu lub przez internet.

Podsumowanie - czy warto skorzystać z basenu w Pałacu Kultury i Nauki?

Basen w Pałacu Kultury i Nauki to jeden z lepszych obiektów tego typu w Warszawie. Nowoczesna infrastruktura, atrakcyjna lokalizacja w centrum miasta i szeroki wachlarz możliwości spędzenia czasu sprawiają, że cieszy się on dużą popularnością wśród warszawiaków. Niewątpliwie jest to dobra propozycja zarówno na rekreacyjny wypoczynek z rodziną, aktywne popływanie, jak i relaks w saunie. Warto skorzystać z oferty basenu PKiN choćby ze względu na jego całoroczną dostępność. Ceny biletów i karnetów są przystępne, a czas korzystania w pełni wystarczający na relaksującą kąpiel.

Najczęstsze pytania

Basen jest czynny 7 dni w tygodniu. W poniedziałki - piątki otwarty jest w godzinach 6:00 - 22:00, natomiast w weekendy 7:00 - 22:00.

Tak, basen jest dostępny również w święta. Obowiązują wtedy weekendowe godziny otwarcia.

Bilety można kupić bezpośrednio w kasie basenu lub zamówić przez internet na stronie www.basenpkin.pl. Dostępne są bilety jednorazowe oraz karnety.

Dzieci do lat 3 korzystają z basenu bezpłatnie. Dzieci w wieku 3-15 lat płacą za bilet ulgowy. Od 16 roku życia obowiązuje bilet normalny.

Tak, w szatni basenowej można bezpłatnie zostawić swoje rzeczy w indywidualnych szafkach. Kluczyk otrzymuje się przy wejściu za kaucją 5 zł.

Oceń artykuł

rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 5.00 Liczba głosów: 1

5 Podobnych Artykułów:

 1. Praktyczne porady dotyczące tworzenia biżuterii z recyklingu
 2. Amerykańska szarlotka z jabłek - przepis na klasyczną pieczeń
 3. Komedie romantyczne z Meg Ryan - od Kiedy Harry poznał Sally po Kate i Leopold
 4. Serial Zagubieni i jego największe nierozwiązane zagadki
 5. Dofinansowanie na nowy piec gazowy - wymień stary kocioł i zyskaj dotację już dziś!
Autor Agnieszka Sokołowska
Agnieszka Sokołowska

Jestem miłośniczką dobrych historii i emocji, jakie niesie ze sobą świat kinematografii. Na mojej stronie znajdziecie recenzje najnowszych premier, ciekawostki ze świata rozrywki oraz głębsze analizy filmowych fabuł i postaci.

Udostępnij post

Napisz komentarz

Polecane artykuły